Wyszukiwarka
Podaj słowo kluczowe:
Szukaj w:

Zarejestruj się!

Komentuj i oceniaj zdjęcia, imprezy, artykuły!

Pogoda dla Kielce.

Pogoda dla Kielc na 7 dni »

Imprezy Kielce

Najnowsze zdjęcia z imprez

Aktualności - info

28
Reklama

Strony WWW Kielce

 

Wojewódzki Dom Kultury

Adres


Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 Kielce

 

Dane kontaktowe


tel: 41 365-51-00 | 41 365-51-01
fax: 41 361-83-81
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
www: http://www.wdk-kielce.pl

 

Opis


WDK - Wojewódzki Dom KulturyWojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach rozpoczął działalność w 1947 roku, kiedy to zorganizowano pierwsze Świętokrzyskie Dni Kultury, i od tego roku datuje się działalność kulturalną w tym obiekcie.

Obiekt dzisiejszego WDK powstał z inicjatywy Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, zaprojektowany został przez Edgara Norwetha, który jak na owe czasy zaproponował Kielcom budowlę bardzo okazałą. Od lat priorytetowym zadaniem WDK jest ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego, co w obliczu naszej akcesji europejskiej jest szczególnie godne podkreślenia. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach prowadzi szeroką działalność edukacyjną z zakresu dziedzictwa kulturowego, organizuje lekcje folklorystyczne, wiedzy o przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych walorach regionu świętokrzyskiego, konkursy widowisk obrzędowych w formie scenicznej oraz spotkania prezentujące rozwój sztuki teatru od czasów antycznych do współczesności.

W WDK organizowane są kursy tańca towarzyskiego dla instruktorów tańca, nauczycieli, studentów, podstawowe kursy choreograficzne dla nauczycieli prowadzących szkolne zespoły taneczne, kursy teatralne dla nauczycieli, warsztaty taneczne z zakresu: hip-hopu, disco-dance, funky-jazz oraz aerobiku i stepu.

W WDK działa Zespół Pieśni i Tańca „Kielce", który składa się z 12 par tanecznych, chóru i kapeli. W 1979 roku rozpoczął działalność znany w całej Polsce Zespół „Trzpioty”, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt barwnych i brawurowo wykonanych programów estradowych i liczne sukcesy. W 1983 roku powstał w Wojewódzkim Domu Kultury Zespół Inscenizacji Tanecznej „Małe Kielczanki”. Od 1999r. istnieje także Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, skupiający dzieci i młodzież niepełnosprawną z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

W grudniu 2008 roku w Wojewódzkim Domu Kultury wznowiło regularną działalność kino, dzięki czemu jest możliwa systematyczna edukacja filmowa poprzez prezentację dorobku kinematografii polskiej i europejskiej. Do dyspozycji widzów jest sala na prawie 500 miejsc.


Liczba wyświetleń wizytówki: 3650  Zobacz pozosatłe wizytówki: ośrodki kultury kielce

Pomysł na weekend Modna i uroda
COOLtura
więcej » więcej » więcej »